• Exkurzia žiakov 5. a 6. ročníka k Pyramíde     (Zobor-Nitra)

•

Táto exkurzia začala kúpou lístkov na železničnej stanici v Nových Zámkoch.Vlak nám do Nitry meškal 2minúty. Nakúpili sme si lístky samostatne, čo bola pre nás nová skúsenosť. Potom sme nastúpili na MHD, v tomto dopravnom prostriedku sme strávili 30minút. Prešli sme celú Nitru. Videli sme divadlo, hrad, futbalový štadión, zimný štadión, parky...Výstup sme začali pri nemocnici. Tam sme sa zoznámili s legendou o Svoradovi. Počas výstupu sme si všimli chrobáčiky, slimáky a prišla sa nám ukázať aj srnka so sŕňatkom. V diaľke bolo počuť ručanie jeleňa. Od Pyramídy sme videli nádhernú panorámu Nitry a okolia, videli sme do diaľky približne 50km. Obdivovali sme plošinu odkiaľ skáču paraglajdisti.

Z tejto turistickej exkurzie máme krásny zážitok, preto v blízkej budúcnosti plánujeme návštevu Nitry a jej pamätihodností.

Ďakujeme rodičom za pomoc: P. Šipka, P. Kiss, P. Hanzelová, P. Nagy, P. Bohuš, P. Pillárová, P. Samson, P. Jóbová, P. Téglás, P. Oršulík

Fotodokumentáciu si môžete pozrieť na stránke školy.

Pedagogický dozor vykonávali: Mgr. Iveta Opálková a Mgr. Pavel Geljen

Autor článku: žiaci 6. ročníka