• Zápis do 1.ročníka

• Milí rodičia budúcich prváčikov,

Základná škola s materskou školu, Svätý Peter Vás pozýva

na ZÁPIS PRVÁKOV na školský rok 2024/2025

10. - 11. apríla 2024, od 14.00 - 17.00 hod.

Dôležité informácie:

1. Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole. Žiak plní povinnú školskú dochádzku podľa trvalého bydliska v základnej škole v školskom obvode, ak sa zákonný zástupca nerozhodne inak.

2. Zápisu sa musia zúčastniť deti, ktoré do 31.8.2024 dovŕšia 6 rokov.

3. Na zápis sa musí dostaviť dieťa spolu so zákonným zástupcom.

4. O prijatí dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky rozhodne riaditeľ základnej školy do 15. júna 2024.

5. V prípade, ak dieťa nedosiahlo školskú zrelosť, materská škola vydá rozhodnutie o pokračovaní v predprimárnom vzdelávaní v materskej škole (odklad) s informovaným súhlasom rodiča. Kópia rozhodnutia je súčasťou prihlášky do základnej školy.

6. Ak zákonný zástupca požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku, musí predložiť aj prílohy, ktorými sú: súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

7. Podľa § 144a zákona účinného od 1. januára 2022 sa na podaniach týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, v ktorých sa rozhoduje v správnom konaní, teda aj na žiadosti sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Pri overovaní správnosti údajov zákonní zástupcovia dieťaťa predložia:

• Rodný list dieťaťa
            • Občiansky preukaz zákonného zástupcu
            • Podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom postihnutí dieťaťa
            • V  prípade neúplnej rodiny rozhodnutie súdu o zverení dieťaťa do výchovy a súhlas druhého zákonného zástupcu (čestné prehlásenie)