• Deň zdravej výživy

• Aj v tomto školskom roku sme zostali verní peknej tradícii – pripomenuli sme významný deň – Deň zdravej výživy (16. október).

15. októbra žiaci s veľkým nadšením očakávali 3. a 4. vyučovaciu hodinu, bolo všetko pripravené na splnenie vytýčeného cieľa. Aktivity venované myšlienke zdravej výživy prebehli v triedach pod vedením triednych učiteľov. Vďaka ochote rodičov, materiálu – zeleniny a ovocia bolo dosť na realizáciu  aktivít s využitím tvorivosti a fantázie žiakov. Naši najmenší sa aktívne zapájali do nasledovných aktivít: hádanky o ovocí a zelenine, Rozprávka o potrebe zdravej výživy, beseda, spoločné projekty, triedenie a spoznávanie ovocia a zeleniny hmatom, výstavka – „Košík plný vitamínov“, chutnanie zdravých domácich nátierok.

Na zdravú desiatu žiakov jednotlivých ročníkov dohliadali celý týždeň dievčatá z 3. a 4. ročníka pod

vedením p. vych. B. Tóthovej.

Všetci sme odchádzali z tried  veselí s bohatými zážitkami a myslíme si, že myšlienka zdravej, vyváženej stravy sa dostala do vedomia každého žiaka.

Záverom ďakujem rodičom, triednym učiteľom, vychovávateľkám ŠKD za ochotu a pomoc, čím prispeli k úspešnému dosiahnutiu vytýčeného cieľa Dňa zdravej výživy.

Mgr. E. Bögiová

• OZNAM

• Vážení rodičia, v položke ŽIACI A RODIČIA - DOKUMENTY PRE RODIČOV máte k dispozícii aktuálny formulár platný od 01.09.2021 - Vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktorý musí žiak 1. až 9. ročníka pred vstupom do školy (vyplnený a podpísaný) odovzdať.