•

Projekt Infovek odštartoval ako iniciatíva nevládnej a neziskovej organizácie Asociácie projektu Infovek v roku 1999. Postupne získaval podporu nielen laickej a odbornej verejnosti, ale i parlamentu, ministra školstva a Vlády SR. Cieľom projektu Infovek je pripraviť mladú generáciu na Slovensku pre život v informačnej spoločnosti 21. storočia tak, aby táto generácia bola konkurencieschopná na formujúcom sa globálnom trhu práce, predovšetkým v porovnaní so svojimi vrstovníkmi z krajín Európskej únie. Najvýznamnejším priestorom na prípravu je škola. Aby bola škola schopná zrealizovať túto náročnú úlohu, musí sa prostredníctvom informačných a komunikačných technológií (IKT) premeniťz tradičnej školy na modernú školu tretieho tisícročia.

Spolupráca Asociácie projektu Infovek so spoločnosťou T-Com (v minulosti Slovenské telekomunikácie, a.s.), napomáha Infoveku v realizácií jeho cieľov, ktoré korešpondujú s akčným plánom eEurope+. Spoločným úsilím zameraným na implementáciu informačnej spoločnosti v Európe prispeje k znižovaniu zaostávania Slovenska v oblasti digitálnych technológií nielen za krajinami EÚ, ale i v rámci krajín V4.

Otvorená škola 2008

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky na svojom zasadnutí dňa 25. júna 2008 vybrala projekty v súlade s kritériami zverejnenými vo výzve.  Z hodnotených 826 projektov bolo komisiou vybraných 52 projektov, ktorých výber, poradie a výšku účelových finančných prostriedkov schválil podpredseda vlády a minister školstva Slovenskej republiky.

Naša škola bola medzi vybratými projektmi a tak sme pre školu získali finančnú sumu vo výške 250 000 SK, z čoho sme nakúpili PC zostavy pre žiakov,  notebook, dataprojektor, bezprašnú tabuľu a množstvo výukových softwarov.

Na 1.stupni sa prerobila šatňa, a tak máme na škole aj druhú učebňu  s modernou technikou.