• ŠKD

• ŠKD – Školský klub detí

Hlavnou činnosťou ŠKD je nenáročná záujmová činnosť zameraná na prípravu

na vyučovanie a na uspokojenie a rozvíjanie záujmov detí v čase mimo vyučovania, striedanie oddychových  a relaxačných činností. Výchovno vzdelávacia činnosť  nie je realizovaná prostredníctvom vyučovacích hodín a nie je časovo obmedzená, dĺžka jej trvania závisí predovšetkým od záujmu a aktivity detí. Každá vých. vzdelávacia činnosť plní ciele niektorej tematickej výchovnej oblasti.

V rámci prípravy na vyučovanie kladieme dôraz  na zdokonaľovanie a utvrdzovanie učiva

a rozvíjanie čítania s porozumením.

Školský klub detí nadväzuje na výchovno- vzdelávaciu činnosť školy. Denný a týždenný rozvrh činností je zostavený tak, aby rešpektoval zásady psychohygieny, potreby  a záujmy detí, ich  vekové  a individuálne osobitosti. Taktiež sa  vychádza z Plánu práce školy a jednotlivých plánov  krúžkovej činnosti.

ŠKD umožňuje deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia pravidelne navštevovať školský klub detí s cieľom podporovať ich adaptáciu na školu a rozvíjať cieľavedomú a systematickú prípravu na vyučovanie  .

Deti zapísané do ŠKD sú povinné dodržiavať Vnútorný poriadok ŠKD,

ako aj Školský poriadok  a riadiť sa pokynmi  vychovávateľa.

Prevádzka ŠKD : ráno   od 6.45 do 7.30

Po skončení  vyučovania do16.30

Poplatok : 8€ mesačne – poplatok sa uhrádza vždy mesiac vopred

rodičia detí v hmotnej núdzi poplatok neplatia

Stravovanie : školská jedáleň tel.č. 035 76 85 164

Dieťa treba vyhlásiť zo stravy deň vopred.

Deň v ŠKD                             S radosťou za poznaním

voľné hry detí

obed

odpočinkové  a relaxačné činnosti